Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Στο πλαίσιο της 10ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού, το σχολείο μας σε συνεργασία με το Νηπιαγωγείο Άγρας υιοθέτησε το κοινό σύνθημα «Τρέχω για το ΕΥ» και συμμετείχε σήμερα στην αθλητική δράση της «Πανελλαδικής Σχολικής Σκυταλοδρομίας» τρέχοντας για το ΕΥ της ΕΥΘΥΝΗΣ! Η μέρα μας περιελάμβανε, επίσης, ενημέρωση μαθητών και γονέων σχετικά με το υγιεινό πρωινό στο σχολείο από τη διατροφολόγο-διαιτολόγο κα Τρυγώνη Παναγιώτα, την οποία ευχαριστούμε ιδιαιτέρως, παρασκευή υγιεινού πρωινού στην αυλή του σχολείου μας, που μετατράπηκε σε εργαστήρι μαγειρικής, από μικρούς και μεγάλους, και….πολύ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!

Ευχαριστούμε, επίσης, το Αστυνομικό Τμήμα Δυτικής Λέσβου που εξασφάλισε την ασφάλεια των μαθητών μας στον δρόμο, τα μέλη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων για τη συμμετοχή τους στις δράσεις μας και για την προσφορά κερασμάτων σε όλους τους συμμετέχοντες, τους γονείς που μας έδωσαν διάφορα υλικά-αντικείμενα τα οποία χρειαζόμασταν για τις συνταγές μας και τους γονείς που ήταν κοντά μας σήμερα, τον κ. Μαλακό Γεώργιο για την προσφορά γιαουρτιού, και τους παππούδες μας που έδωσαν το σήμα της εκκίνησης της σκυταλοδρομίας και που βράβευσαν, στο τέλος, όλους τους μαθητές μας!