Έπαινος από τον Ερυθρό Σταυρό

Σήμερα είχαμε την τιμή να δοθεί έπαινος στο σχολείο μας από το Περιφερειακό Τμήμα Μυτιλήνης του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού για την συμμετοχή μας στην Ανθρωπιστική Δράση το “Καλάθι της Αγάπης”. Τον έπαινο παρέλαβε η μικρή μας μαθήτρια Θάλεια εκπροσωπώντας όλους τους μαθητές και τις μαθήτριές μας. Ευχαριστούμε από καρδιάς τόσο τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας που δέχτηκε αμέσως την πρότασή μας να συνεργαστούμε για να συγκεντρώσουμε υλική βοήθεια για τους σεισμοπαθείς της Τουρκίας και της Συρίας τον περασμένο Φεβρουάριο, ανταποκρινόμενοι στο κάλεσμα του Δ.Σ. της Ανώτατης Συνομοσπονδίας Γονέων και Μαθητών Ελλάδος, όσο και όλους όσους προσέφεραν υλικά πρώτης ανάγκης! Η ανταπόκριση ήταν απίστευτα μεγάλη! Επομένως, ο έπαινος αυτός ανήκει σε όλους τους Αγρίτες και τις Αγρίτισσες, μικρούς και μεγάλους, για αυτήν την αμέριστη προσφορά τους!