Εγγραφές στην Α’ τάξη

Το Δημοτικό Σχολείο Άγρας σας ενημερώνει ότι οι εγγραφές για την Α΄ Τάξη θα γίνουν από 15-29 Μαΐου 2020. Τα δικαιολογητικά που καλούνται να προσκομίσουν οι γονείς των παιδιών που θα πάνε Α΄ Τάξη είναι τα εξής:

1. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού ή όποιο άλλο στοιχείο αποδεικνύει ότι έχουν γίνει τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  2. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ) που συμπληρώνεται από γιατρό.
  3. Αποδεικτικό στοιχείο που να φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/ριάς. (π.χ. λογαριασμός ΔΕΗ)

Εγγραφές ολοημέρου

Όποιοι γονείς επιθυμούν την εγγραφή των παιδιών τους στο ολοήμερο τμήμα για τη νέα χρόνια θα πρέπει να συμπληρώσουν μια αίτηση που θα πάρουν από το σχολείο και να προσκομίσουν βεβαίωση εργασίας αν εργάζονται ή κάρτα ανεργίας αν δεν εργάζονται.

Για να τηρηθούν οι κανόνες ασφαλείας παρακαλείστε  πρώτα να παίρνετε τηλέφωνο στο σχολείο ώστε να κλείσετε ραντεβού για να φέρετε τα απαραίτητα δικαιολογητικά για τις εγγραφές.

Με το σχολείο μπορείτε να επικοινωνείτε τηλεφωνικά  κάθε μέρα από τις 10:00-12:00 .

Τηλ. επικοιν.:22530-95225