Διακρίσεις σε διαγωνισμό Μαθηματικών

Σήμερα ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα του 16ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού “Παιχνίδι και Μαθηματικά” για όλα τα σχολεία του Ν. Λέσβου. Στον διαγωνισμό που πραγματοποιήθηκε τον Απρίλιο του 2022 συμμετείχε και το σχολείο μας με τους μαθητές της Ε’ και Στ’ τάξης. Οι μαθητές μας εμπιστεύτηκαν τους δασκάλους τους, Καμπά Θεόδωρο και Γιαβάση Μαρίνα, και “τόλμησαν” να συμμετάσχουν σε έναν διαφορετικό διαγωνισμό, αρκετά απαιτητικό, που σχετίζεται με τα Μαθηματικά. Έχουμε τη χαρά ανάμεσα στους μαθητές που διακρίθηκαν τόσο σε πανελλήνιο επίπεδο όσο και στον νομό Λέσβου να βρίσκονται δύο μαθήτριές μας! Η Ασανούλα Ουζουνέλλη (Ε’ τάξη πέρυσι) και η Αμαλία Πασβούρη (Στ’ τάξη πέρυσι). Αναμένουμε με πολλή ανυπομονησία την εκδήλωση βράβευσης των μαθητριών μας! Πολλά Συγχαρητήρια τόσο στα κορίτσια για αυτή τη μεγάλη τους επιτυχία όσο και στους υπόλοιπους μαθητές των τάξεων για τη συμμετοχή τους στον διαγωνισμό! Και εις ανώτερα!