Καλοκαιρινή γιορτή!

Ένα ακόμη μαγικό ταξίδι έφτασε στο τέλος του! Με σκετσάκια, τραγούδια, χορούς, παιχνίδια, χαμόγελα αλλά και πολλή συγκίνηση το πειρατικό μας καράβι ταξίδεψε σε πολλά νησιά της Ελλάδας και φτάνοντας στη Λέσβο αποχαιρέτησε τόσο τους μαθητές της Στ’ τάξης όσο και τους δασκάλους που του χρόνου δε θα είναι κοντά μας με την ευχή “Εις το επανιδείν!”. Άλλωστε, όπως είπε και ένας συνάδελφος “Αν θες να κρατήσεις κάτι, δεν επιτρέπεις να χαθεί!”. Υποσχεθήκαμε, λοιπόν, να μη χαθούμε ορίζοντας πολύ σύντομα τη νέα μας συνάντηση!

Ευχαριστούμε τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων που για άλλη μια φορά ήταν κοντά μας και σε αυτή τη γιορτή, την αντιδήμαρχο Δυτικής Λέσβου κα Ασανούλα Κοκκινέλλη, τον πρόεδρο του Συλλόγου “Μακαρέα” Άγρας, τον διευθυντή του Δημοτικού Σχολείου Κεραμίου, κ. Χατζηιωάννου Χριστόδουλο, έναν από τους δασκάλους των μαθητών της Στ’ τάξης, τον κ. Καμπά Θεόδωρο, αλλά και όλους όσους μας τιμήσατε με την παρουσία σας! Καλό καλοκαίρι με υγεία και πολλά πολλά ΟΝΕΙΡΑ για τη συνέχεια…!

Στίχοι: Πηνελόπη Κιουβρέκη
(μητέρα μαθήτριας της Στ’ τάξης)