Βράβευση!

Στην αίθουσα τελετών του Α.Π.Θ. Θεσσαλονίκης πραγματοποιήθηκε σήμερα η απονομή των βραβείων και των επαίνων στους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς που διακρίθηκαν τη σχολική χρονιά 2022-23 στον διαγωνισμό «Ποντιακός Ελληνισμός: Μνήμες και όνειρα, παρελθόν, παρόν και μέλλον».

Στον διαγωνισμό βραβεύτηκε το αφιερωματικό τεύχος της μαθητικής εφημερίδας το ΘΗΤΑ της Θερμής με τίτλο «Γερμανός Καραβαγγέλης & Ευθύμιος Αγριτέλλης: Δύο Λέσβιοι ιεράρχες στον Πόντο», για τη δημιουργία του οποίου συνεργάστηκε το σχολείο μας με το Δημοτικό Λουτρόπολης Θερμής, το Δημοτικό Παρακοίλων και το Δημοτικό Κάτω Τρίτους. Το τεύχος απέσπασε το 1ο βραβείο στην κατηγορία «Εφημερίδες». Συγχαρητήρια στους μαθητές μας για την εξαιρετική προσπάθειά τους! Και εις ανώτερα! Στην εκδήλωση μας εκπροσώπησαν ο Πρόεδρος της Παλλεσβιακής Ένωσης Θεσσαλονίκης, ο δικηγόρος κ. Κουτλής, που παρέλαβε τα βραβεία και τους επαίνους, και ο κ. Κουτρής, μέλος του Δ.Σ. Τους ευχαριστούμε θερμά!