Μάρτιος 2024 αρχείο

25η Μαρτίου 1821

Σήμερα οι μαθητές και οι μαθήτριές μας τίμησαν τους ήρωες της Επανάστασης του 1821, που έδωσαν το αίμα τους για να είμαστε ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ, με εκκλησιασμό, κατάθεση στεφάνων, ποιήματα και παρέλαση! ΖΗΤΩ Η ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΣ!

Επαναλειτουργία του σχολείου μας

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι από αύριο Τρίτη 19 Μαρτίου 2024 το Δημοτικό μας Σχολείο θα λειτουργεί κανονικά! Ευχόμαστε σε όλους “Καλή Σαρακοστή” με υγεία και αγάπη στις ψυχές μας!

ΝΕΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι το Δημοτικό μας Σχολείο θα παραμείνει κλειστό αύριο Πέμπτη 14/03 και μεθαύριο Παρασκευή 15/03. Τα μαθήματα θα συνεχιστούν μέσω webex. Τα προγράμματα των μαθημάτων θα σταλούν με mail σε όλους τους γονείς.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι από την Τετάρτη 6 Μαρτίου έως και την Τετάρτη 13 Μαρτίου το Δημοτικό Σχολείο Άγρας θα παραμείνει κλειστό λόγω διαρροής πετρελαίου στο λεβητοστάσιο του σχολείου. Tα μαθήματα θα διεξάγονται μέσω webex. Όλοι οι γονείς έχουν ενημερωθεί για τα προγράμματα των μαθημάτων μέσω του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Για ο,τιδήποτε νεότερο, θα υπάρξει νέα ενημέρωση.

Καλωσορίζουμε την Άνοιξη!

Σήμερα καλωσορίζουμε την Άνοιξη φορώντας τα υπέροχα μαρτάκια που μας έφτιαξε η κυρία Δενδή Ελένη, την οποία ευχαριστούμε πάρα πολύ! Ας ευχηθούμε να σταματήσουν οι πόλεμοι, οι κακίες, τα μίση, και να έρθει η Άνοιξη στις ψυχές όλων!