Βράβευση από το Μουσείο Σιγρίου

Χθες πραγματοποιήθηκε η κοπή της βασιλόπιτας στο Μουσείο Απολιθωμένου Δάσους Λέσβου. Μέσα σε ένα πλήθος επισήμων, ο Διευθυντής του Μουσείου, κ. Νικόλαος Ζούρος, κάλεσε τον Στρατηγό για να απονείμει τιμητικό δίπλωμα στο Δημοτικό μας Σχολείο, επαίνους σε όλους τους μαθητές της φετινής και της περσινής Στ’ τάξης του σχολείου μας και δώρα-βιβλία για το σχολείο για τη συμμετοχή μας στις εκπαιδευτικές δράσεις του Μουσείου!

Ευχαριστούμε από καρδιάς το Μουσείο Φυσικής ιστορίας Απολιθωμένου Δάσους Λέσβου και ιδιαίτερα τον κ. Νικόλαο Ζούρο και την κα Κωνσταντίνα Μπεντάνα που μας έδωσαν τo ερέθισμα να γνωρίσουμε καλύτερα το Γεωπάρκο του τόπου μας, να γνωρίσουμε Γεωπάρκα άλλων χωρών, αλλά και να επικοινωνήσουμε με σχολεία του εξωτερικού. Τους ευχαριστούμε ακόμη τόσο για την επιστημονική όσο και για την ηθική στήριξη που είχαμε κατά τη διάρκεια της υλοποίησης του προγράμματός μας, και τους υποσχόμαστε πως αυτό το υπέροχο ταξίδι στον μαγικό κόσμο των Γεωπάρκων δε θα σταματήσει εδώ! (Ευχαριστούμε πολύ τους δημοσιογράφους του “Νησί” για τις φωτογραφίες.)